דרכים לחסוך כסף על מצרכים – טיפים לקניית מזון בתקציב נמוך

1. ערכו רשימה

כשאתה הולך למכולת עם רשימה ביד (או בטלפון), סביר להניח שפחות תשכח לקנות את כל מה שאתה צריך. ואם אתה קובע כלל רק לקנות את מה שברשימה, אתה לא מוציא יותר ממה שתכננת על רכישות דחף.

 

זה יכול לקחת קצת ניסוי וטעייה כדי להיכנס להרגל להכין רשימה לפני שאתה הולך לקניות. מציאת השיטה המתאימה לך היא חיונית. 

לחלופין, תוכל ליצור רשימה מותאמת אישית של מצרכים בשימוש תכוף ב-Google Document או Apple Note כדי שתוכל לגשת אליו מכל מקום. כאשר אתה צריך משהו, היכנס לרשימה והדגש אותו. אתה יכול להוסיף לתחתית סחורה לאירועים מיוחדים או שנרכשו לעתים רחוקות.

 

השאר אותו פתוח בטלפון שלך בזמן שאתה קונה. כשאתה מחזיר רכישות מהמדפים, הסר את ההדגשה מהרשימה שלך או מחק רכישות מיוחדות.

2. קנה בקבוצת חקלאות קהילתית

אם אתם אוכלים הרבה ירקות, מבשלים מהבית לעיתים קרובות ומוכנים לנסות מאכלים חדשים לכם, נתח חקלאות הנתמך על ידי הקהילה יכול לעזור לכם לחסוך במצרכים.

 

כאשר אתה רוכש מניה, אתה משלם מראש או בתשלומים כדי לקבל כמות מסוימת של תוצרת מחקלאי או קולקטיב של משקים בכל שבוע. תוכניות רבות פועלות במהלך עונת הגידול, בדרך כלל מסוף האביב ועד סוף הסתיו, אך חלקן מציעות גם אפשרויות חורף.

 

למרות שאתה צריך לשלם סכום נכבד מראש כדי להשקיע בתוכניות אלה, קבלת סכום זה עשויה להיות נמוכת יותר של חשבונות מכולת בהמשך. סביר להניח שתקבל יותר עבור הכסף שלך עם מניה, מכיוון שגזרת את חנויות המכולת.

4. בחר את התוצרת שלך

ביקור במטע או חווה המאפשרים לך לבחור את התוצרת שלך יכול לעזור לך לצמצם את עלויות המכולת שלך אם תבחר מספיק כדי שזה יהיה כדאי ויש לך תוכנית לשימור היבול שלך.

 

חוות ומטעים לבחירה בעצמך משתנים במידה ניכרת מבחינת התמחור. מטע אחד צמוד לפילדלפיה גובה הרבה יותר משווקי איכרים מקומיים. אבל מטעים במחוז לנקסטר הסמוך גובים הרבה פחות. אז בדוק מחירים לפני שאתה הולך.

 

ואם יש לך את המקום, אתה יכול אפילו להקים גינה משלך לגדל פירות וירקות הנרכשים בדרך כלל.

5. שימור תוצרת העונה

פירות וירקות הנרכשים בעונה נוטים לעלות הרבה פחות מתוצרת מחוץ לעונה, בין אם אתה מקבל אותם משוק איכרים או מחנות מכולת רגילה. אחת הדרכים לגרום לקציר להימשך ולהאריך את כמות המזון שלך היא לשמר כמה שיותר תוצרת העונה.

 

שימור תוצרת אינו דורש ציוד מיוחד או מאמץ. אתה יכול למצוא מדריכים להקפאה כמעט כל דבר.

 

רק זכור לקנות ולשמר רק את מה שאתה חושב שאתה יכול להשתמש בו. קניית דברים שאתה לא צריך היא רק עוד דרך לבזבז כסף ולתפוס מקום במקפיא או במזווה.

 

למידע נוסף היכנסו לאתר https://www.jemix.co.il/.

דילוג לתוכן