כיצד לטפל בנקודה הרכה של תינוקך

הריח המתוק להפליא שיש לתינוקות על ראשם הוא כמו זרבובית להורים טריים! אבל, כמה עצבני אתה צריך להיות כשהאצבעות שלך מגיעות לנקודה הרכה של התינוק שלך, הנקראת גם פונטנל? ובכן, מסתבר שאמא טבע ציפתה למגע שלך – ולדאגה – והפכה את הנקודה הרכה של התינוק שלך…די חזקה.

 

המומחים של אתר שולה-בייביז ריכזו עבורכם את המידע:

מדוע לתינוקות יש נקודות רכות על הראש?

שמעת שראש של תינוק יכול להיראות קצת כמו בננה מיד לאחר לידה נרתיקית? לתינוקות מסוימים יש ראשים עגולים וגדולים שיכולים להתקשות מעט להיכנס דרך צוואר הרחם המורחב במלואו (4 אינצ'ים לרוחב). אז, הטבע יצר טריק מיוחד כדי לוודא שכל ראש בגודל יכול להחליק החוצה: יכולת לחיצה!

מהי הנקודה הרכה של התינוק?

לגולגולות של מבוגרים יש עצם אחת מוצקה, אבל הגולגולת של תינוקך מורכבת מחבורה של עצמות שעדיין לא מנותקות.

 

הדרך הטובה ביותר לחשוב על ראשו של תינוקך… היא להסתכל באגרופך! צרו אגרוף ביד אחת והשתמשו ביד השנייה כדי לעטוף אותו…ולכווץ אותו מעט. זה יישאר אגרוף, אבל יעבור – רק קצת – לצורה מעט חדשה. כל אחת מאצבעותיך היא כמו אחת מעצמות הגולגולת של תינוקך. הם ממש ליד זה, אבל הם יכולים להזיז כדי להפוך את הראש קצת יותר בצורת בננה… כך שהוא יכול להתאים את צוואר הרחם.

 

בין עצמות הגולגולת הקטנות הללו יש כמה רווחים בגודל רביולי. הפערים האלה יתמלאו מאוחר יותר עם עצם, אבל לעת עתה הם מכוסים בקרום מדהים, ממש מתחת לעור, קשיח כמו עור! העיצוב הגמיש הזה הוא כל כך חכם מכיוון שהוא נותן קצת יותר מקום לראש להתכווץ ולהצטמצם מעט – ללידה – אבל הוא גם מאפשר לראש להתגדול במהלך השנים הקרובות, מכיוון שהמוח של פשפש האהבה שלך מכפיל את גודלו!

איפה הנקודה הרכה של התינוק?

הנקודות הרכות העיקריות הן הפונטנל הקדמי – המובן מאליו ממש באמצע החלק העליון של הראש – ופונטנל אחורי קטן יותר, בחלק האחורי של הראש.

מתי הנקודה הרכה של התינוק נסגרת?

למעשה, הפונטנלים הולכים וגדלים במהלך ארבעת החודשים הראשונים, אולי מכפילים את גודלם. זה בגלל שהמוח של התינוק שלך גדל כל כך מהר. הפונטנלים הם כמו האלסטיות של מכנסי ההריון שלך, הם מגינים היטב על המוח המדהים של תינוקך, אבל נותנים לו הרבה מקום להתרחב מבלי להרגיש צביטה. במהלך המחצית השנייה של השנה הראשונה, הכתמים הרכים של התינוק מתכווצים ובסופו של דבר מוחלפים לחלוטין על ידי עצם.

איך מטפלים בנקודה הרכה בראשו של תינוק?

נקודה רכה של תינוק עשויה להרגיש מפחידה למגע, אבל הקרום בין העור למוח הוא למעשה די קשה! לכן, אתה לא צריך לדאוג כשאתה נוגע באזור או נותן לו לשפשף יפה בזמן שמפו (חשוב במיוחד כאשר הקטן שלך פיתח מארז של כובע עריסה, ממש על גבי הפונטנל!) עם זאת, זה עדיין חכם! כדי למנוע מהפעוט שלך לדפוק בלוקים או להכות את ראשו בנקודת התינוק.

דילוג לתוכן