מהי הדרך החכמה ביותר לנקות את המקרר שלכם?

כמה פעמים צריך לנקות את המקרר בצורה יסודית וקפדנית?

מומלץ לעשות ניקוי אינטנסיבי של המקרר פעם בחודש, בפנים ובחוץ. מרת'ה סטיוארט מציעה לנקות את המקרר בפעם הבאה שאתם לא יכולים למצוא שום דבר לאכול, אז זה כנראה יהיה הזמן הטוב ביותר לעשות זאת. פשוט כי יהיה לכם הרבה יותר קל לנקות שהוא ריק. אחרי שתנקו באופן יסודי, נסחו לוח זמנים קבוע לניקיון המקרר. לכל הפחות, עשו זאת פעם בחודש.

 

איך לנקות את המקרר ביסודיות?

קחו הכל – כל דבר – החוצה. פשוט רוקנו את המקרר, והיו בררניים מאוד כשאתם מחליטים מה לשמור ומה לזרוק לפח האשפה. חישבו טוב על מה שאתם זורקים, ושאלו את עצמכם באיזו תדירות המוצר משמש אתכם, מתי היתה הפעם האחרונה שבה השתמשתם בו, והכי חשוב, בדקו את תאריך התפוגה שלו. הוציאו את מה שאתם לא צריכים מהחיים שלכם, כי אתם כנראה באמת לא צריכים אותו. אל תפחדו לעשות את הבחירה ולקבל את ההחלטה החכמה להיפטר ממנו. פשוט תעשו את זה, ואל תשכחו למחזר את בקבוקי הפלסטיק.

באופן כללי, שאריות של מזון צריכות להיעלם מהמקרר לאחר שלושה ימים. זה אמור להיות דבר ידוע, אבל יותר מדי אנשים שוכחים את זה.

נקו את כל המדפים, הסירו את כל החלקים השונים של המקרר ונקו גם אותם. אל תשתמשו בכימיקלים רעילים מפני שמדובר במקום שבו אתם מאחסנים את המזון שלכם. מה שאתם יכולים לעשות זה לקחת קערה עם מים חמים ולהוסיף סבון ושמן אתרי טהור (לבנדר), שמתפקד כמו חומר אנטיבקטריאלי.

נקו פריטי מזון עיקריים. הקפידו לנקות את כל בקבוקי השתיה, הרטבים לסלט והריבות כדי לוודא שאין נוזל שנוטף מהם.

 

סדרו את המקרר בצורה מאורגנת

מומלץ לארגן את המקרר שלכם לפי גובה המוצרים ותדירות השימוש בהם. אם פריט מזון כלשהו נמצא בשימוש לעתים קרובות בבית מסוים, מומלץ להקפיד לשים אותו בחזית המקרר.

אם מזמינים מוצרי מזון מראש באינטרנט, זה עוזר להימנע מרכישת כל מיני פריטים מיותרים שיתפסו סתם מקום במקרר, וזה גם ישמור עליו מאורגן ומסודר יחסית.

 

אולי ניקיון יסודי וארגון המקרר שלכם לא נשמע כמו בילוי שהייתם רוצים להשקיע בו את הזמן שאין לכם, אבל אתם חייבים להודות שזה רעיון לא רע לעשות את זה. למה? כי זה כנראה יגרום לכם להרגיש נהדר

דילוג לתוכן