בחירת המסגרת הנכונה עבור שמשיות לגינה

השמש בחוץ, האוויר חם ומהביל, וכל מה שאנחנו רוצים לעשות זה ליהנות מהגינה או החצר האחורית שלנו. שמשיות הן דרך נהדרת להטיל קצת צל במהלך ימים חמים אלה, וכך אנו יכולים לשבת בחוץ ולהירגע קצת.

בדרך כלל, שמשיות גן משמשות את פינת הישיבה ויוצרות סביבה נוחה, אבל מה מבחינת היופי והאסתטיקה? אנחנו רוצים לבחור בעיצוב שיילך טוב עם ריהוט הגן שלנו. הדבר הגדול בשמשיות גן הוא שהן מגיעות בכל כך הרבה צורות שונות, גדלים וחומרים המתאימים למגוון רחב של תקציבים. לפעמים החומר הכי יקר הוא לאו דווקא הדבר הכי טוב בשבילנו.

 

בואו ניקח קצת זמן כדי לבחון את השימוש בסוגים שונים של חומר עבור מסגרת השמשיה, ובאילו תנאים הם משמשים בצורה הטובה ביותר.

 

אלומיניום

חומר קל זה הוא נהדר בכל מה שקשור לעמידות בפני פגעי מזג האוויר. שמשיות גן מאלומיניום הן עמידות בפני חלודה, ולכן הם יכולות לעשות עבודה טובה בכך שאינן נפגמות בקלות. החומר הוא זול, מה שהופך שמשיות לגינה מאלומיניום לזולות יותר מאשר רוב השמשיות האחרות. מכיוון שאלומיניום הוא כל כך קל, ניתן להזיז ולמקם מחדש סוגים אלה של שמשיות גן בפשטות, והדבר אינו הפעלת כוח רב.

העניין עם מסגרות אלומיניום הוא הבד. אלומיניום הוא חומר זול לייצור, ולכן הוא נמצא בדרך כלל בתחתית הסולם, ויש צורך להחליף אותו לעתים קרובות יותר מאשר מסגרות אחרות עשויות מחומרים שונים. עם זאת, שמשיות עם מסגרת אלומיניום טובות מאוד עבור מי שיש לו תקציב מוגבל, והן מגיעות במגוון רחב של צבעים ועיצובים, מה שהופך אותן לתוספת קלה עבור ריהוט הגן הנוכחי שלכם.

 

עץ

שום דבר אינו אלגנטי כמו שמשיות גן עם מסגרת עץ. ברור, הן יפות ומרשימות יותר כאשר מתלווים אליהם רהיטי גן מעץ, אבל הן גם יכולות להתאים לכל עיצוב חיצוני. שמשיות גן מעץ עשויות להגיע במגוון צבעים וגימורים. יש גם לא מעט שיטות של "עשה זאת בעצמך" שאיתן תוכלו לעצב את השמשיה שלכם בעצמכם, אבל בהחלט הרבה יותר קל להזמין או לבחור אחת בחנות לריהוט גן. רוב שמשיות הגן עם מסגרת עץ מיועדות לעמוד בתנאים הקשוחים של הטבע. הן בדרך כלל חזקות, אבל לא גמישות מספיק, ולכן חשוב להגן עליהן כאשר מזג האוויר סוער.

 

פיברגלס

הפופולריות של מסגרת בסגנון זה הולכת וגדלה במהירות, בעיקר בגלל שפיברגלס הוא זול יותר לייצור היום מאשר שהיה לפני עשר שנים. שמשיות גן אלה הן סופר גמישות, ובמקרים מסוימים גם עמידות בפני רוחות. מסגרות פיברגלס הן באמת עמידות וחזקות, ולכן תוכלו למצוא שפע של שמשיות פיברגלס באזורים שנושבות בהם בדרך כלל רוחות חזקות. מסגרות אלה יכולות לעמוד ברוחות של עד שמונים קמ"ש, וזו הסיבה שהן עמידות כל כך.

 

למה המסגרת חשובה?

ישנן שמשיות גן שמטרתן לספק צל לפינת ישיבה עם שולחן, ולכן יש חור המיועד לכניסת המוט במרכזו. זה מנהג נפוץ להתאים את השמשיה הנכנסת לחומר שממנו עשוי השולחן. מסגרות יכולות להגיע בצבעים שונים בניסיון לחקות את החומר הזה, ולכן ההתאמה אינה קשה או מסובכת במיוחד. החומר של המסגרת הוא קריטי כי הוא אחראי לשמירה על אחיזה הדוקה של הבד המצורף לחלק העליון של השמשיה. מסגרות עץ יכולות להישבר בקלות תחת לחץ, ואילו אלומיניום עלול להתעקם ולאבד את הצורה. פיברגלס, לעומתם, הוא חומר גמיש שמסוגל להשתנות ולעצב את עצמו, ואז לחזור בחזרה לצורתו המקורית. הבחירה היא שלכם, אבל המנצח הוא ברור. בחרו בפיברגלס כדי שתוכלו ליהנות ממוצר חזק, עמיד ואמין.

 

דילוג לתוכן