שאלות נפוצות על עלויות משכנתא בישראל

רבים שואלים אותנו על עלויות של לקיחת משכנתא.

לכן פנינו למומחי ייעוץ המשכנתאות של מסלולים שיעזרו לנו ויעשו סדר בכל הקשור בעלויות של לקיחת משכנתא.

 

מהן העלויות הכרוכות בקבלת משכנתא?

הבנקים גובים תשלום עבור פתיחת תיק, שהוא בדרך כלל 0.25% מהמשכנתא. ישנם כמה עמלות נוספות כגון שמאי שמעריך את הנכס, שעולה איפשהו בין 800 ל-4000 ש"ח. בישראל לא משולם מס על משכנתא. הוצאות נוספות כוללות ביטוח רכוש ועשויות לכלול גם ביטוח חיים.

 

איזה סוג הלוואה יכול תושב חוץ לקבל בישראל?

ישנם מספר בנקים המציעים הלוואות לתושבי חוץ בישראל. לכל אחד מהבנקים הללו ישנם מוצרים פרטיים ותנאי הלוואה משלו. התעריפים והשירות יכולים להשתנות בין המלווים השונים.

 

איזה אחוז הלוואה יתנו הבנקים לנכס?

בנקים ישראלים יוכלו להעניק מימון של 75% מקסימום משווי הנכס. זה חל רק על קונים בפעם הראשונה או על אנשים שמוכרים את הנכס היחיד שלהם כדי לקנות אחד חדש.

תושבים זרים ו / או משקיעים מורשים – רק עד 50%. ניתן לקבל מימון נוסף על ידי לקיחת ביטוח ערבות למשכנתא דרך EMI. בנק המשכנתאות יחול על EMI בשמכם.

 

מה זה EMI?

EMI היא חברת ביטוח המשכנתא היחידה בישראל שעוסקת אך ורק בביטוח שנועד לכסות את סיכון האשראי הגלום בהלוואות בעלות יחס גבוה של הלוואה לערך, בהן נכס המשכנתא אינו מספיק כדי לכסות את החוב וההוצאות במקרה שהלווים אינם עומדים בתשלומי ההלוואה.

 

עמלת מקור (עמלת פתיחת תיק)

הבנקים גובים עמלה של 0.25% מהמשכנתא כדמי המוצא.

 

הערכת נכסים

כאשר אדם קונה נכס יד ​​שנייה, הבנקים דורשים הערכת נכס. עלות ההערכה תלויה בערך ובגודל של הנכס. היא נעה בין 600 שקל לדירה סטנדרטית ומעלה.

 

אם אדם קיבל משכנתא לבנייה עצמית, הבנק ידרוש ככל הנראה הערכה בשלבים שונים בהתאם לשחרור התשלומים.

 

ביטוח חיים ורכוש

זו דרישה של כל הבנקים בישראל שללווה תהיה פוליסת ביטוח חיים בגודל המשכנתא שלו. בנקים מסוימים יכולים להיות מעט גמישים בדרישה זו בהתאם לנסיבות. בנוסף לביטוח חיים, הבנקים דורשים כי יבוצע ביטוח רכוש עבור חלק מהנכסים המוערכים.

 

שונות

ישנן כמה עלויות נוספות הקשורות למשכנתא הכוללות למשל קבלת מסמכים רשומים. בדרך כלל, אלה אינן מסתכמות ביותר מאלף שקלים.

 

למידע נוסף ניתן לחפש את אתר "מסלולים".

דילוג לתוכן