אשראי לעסקים קטנים ? הלוואה לעסק

הרבה אנשים נוטים לחשוב שכלכלה מבוססת על עסקים גדולים, חברות גדולות, בין אם מדובר בחברות בינלאומיות ובין אם מדובר בחברות מקומיות גדולות.

זה לא מפתיע שהם חושבים כך, שכן אותן חברות מעסיקו אלפי ועשרות אלפי עובדים, הן משקיעות לא מעט בפרסום ושיווק, עובדות עם סביבה עסקית מאוד רחבה, מייצרות מוצרים ושירותים רבים ולמעשה, נמצאות בכל בית ובית.

אך האמת היא מעט שונה. כל כלכלה בכל מדינה, מתבססת על עסקים קטנים ובינוניים. אי אפשר לנהל כלכלה בריאה אם אין עסקים קטנים ובינוניים חזקים, שיכולים לעמוד ברשות עצמם ולספק שירותים לאזרחים וכן למגזר העסקי והציבורי.

יש בזה היגיון רב, מאחר ואותן חברות גדולות, מתבססות בין היתר, על סביבה עסקית שבנויה מהרבה עסקים קטנים וגדולים. כמו כן, כל אחד מאיתנו עובד ומקבל שירותים מעסקים קטנים ובינוניים רבים.

לכן, יש חשיבות רבה לנושא של הלוואות לעסקים קטנים. מדובר בהלוואות שניתנות לבעלי עסקים בתחומים שונים, במצבים מגוונים.

בין אם זה כאשר הם מקימים את העסק, בין אם זה כאשר הם נדרשים להלוואה לצורך רכישת נכס, מכונות, ציוד, גיוס כוח אדם, ביצוע פרויקט מסוים או כל דבר אחר.

אחת הדוגמאות הטובות לחשיבות של הלוואות לעסקים קטנים, אפשר לראות בתחום הנדל"ן. נניח קבלן קטן רוצה לייצר פרויקט מסוים. הרבה פעמים הוא נדרש לקחת הלוואה בשביל להעסיק בעלי מקצוע, לרכוש חומרים, להוציא את כל הפרויקט לפועל. הוא לא יכול לעשות את זה עד שיהיה לו את הסכום הנדרש לביצוע הפרויקט.

הוא לא יכול למכור את הדירות בנכס, שכן אין לו שום דבר להציע ללקוחות. לכן, הוא יפנה לקחת הלוואה, במטרה להוציא את הפרויקט לפועל, וברגע שהוא ימכור את הנכסים בפרויקט, אז הוא יוכל להחזיר את ההלוואה. בלעדיה, הוא לא יוכל לבצע אותה.

מה אנחנו צריכים לדעת על הלוואות לעסקים קטנים

כאמור, בשביל שעסק קטן יצליח לעמוד על הרגליים, להתקיים, להתבסס וכן להתפתח, הוא חייב להיות מסוגל לקבל אשראי, הלוואה. אחרת הוא לא יוכל להתקיים לאורך זמן, גם אם כן, הרי שהוא לא יוכל להתפתח.

לצערנו, בנקים רבים אינם ממהרים לספק הלוואות לעסקים קטנים, בין היתר בגלל החשש שלא יוכלו להחזיר אותן. הפתרון מצוי בגופים חוץ בנקאיים, שמוכנים לספק הלוואות, מוכנים לספק אשראי לעסקים קטנים בתנאים שונים, וכך בעלי עסקים כאלה יוכלו להשתמש בהלוואה כפי שהם רוצים וצריכים.

חשוב להדגיש, יש גופים שמעוניינים לראות תוכניות עסקיות, להבין במה העסק מתעסק וכן, כיצד בעל העסק מתכוון להשתמש בהלוואה בשביל לקדם את העסק שלו. כמובן, שהגוף המלווה יבקש ביטחונות וערבויות שונות, על מנת להיות בטוח שאכן ההלוואה תחזור והוא יקבל את כל הכסף שמגיע לו בחזרה.

"אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל."

דילוג לתוכן