רעיונות יצירתיים לפרגולה

על פי האיגוד הלאומי למקצוענים בנוף (NALP), פרגולות הן הטרנד הכי פופולרי ב-2021. עם היתרונות שהן מביאות עימן לביתכם, פרגולות הן ללא ספק תוספת נהדרת. בגלל הפופולריות העצומה שלהן, חברות רבות מייצרות פרגולות המשתמשות בחומרים שונים ובגדלים שונים. לכן, אם אתם משפחה גדולה או קטנה, תוכלו לבחור בפרגולה לבחירתכם.

 

אבל, למרות זאת יש מספר גדול של אנשים שחושבים שפרגולה היא מבנה פשוט שלא מוסיף שום ערך לבית. במאמר זה נדון בכמה רעיונות יצירתיים לעיצוב הפרגולה שלכם כדי להפוך אותה למושכת יותר מבחינה ויזואלית.

1. פרגולה מוארת

תאורה נפוצה למדי בעיצוב פנים. מבעלי מסעדות ועד בעלי בתים, אנשים משתמשים בתאורה כדי לעצב את ביתם. כדי לעצב את הפרגולה שלכם, אתם יכולים להשתמש בעציצים ובתאורה. פריטים אלה יכולים להיתלות בקלות בפרגולות העשויות עץ ארז. מכיוון שסוג עץ זה עמיד בפני ריקבון וחרקים, הצמחים והנורות יכולים להישאר בחלק העליון לתקופה ארוכה יותר. כמו כן, בלילה תהיה לפרגולה אווירה כה נחמדה, שתאלץ אתכם לאכול את ארוחת הערב בחוץ.

2. פרגולה עם וילונות

מי אמר שאי אפשר לכסות פרגולה? אתם יכולים לשים וילונות בכל צד של הפרגולה. זה ייתן לכם קצת פרטיות שנחוצה לכם וישמור על הפרגולה החשמלית שלכם מכוסה. כמו כן, הוילונות יהוו תוספת יקרת ערך לאסתטיקה הכוללת של הפרגולה. קניית וילונות לא תקדח חור בחשבון הבנק שלכם ותוכלו לעצב את הפרגולה שלכם בקלות מבלי לבזבז אלפי שקלים על המבנה.

3. פנס נייר

פנסי נייר נראים נעימים לעיניים. כדי לעצב את הפרגולה שלכם ולהעניק לה מראה של חלל חגיגי, עליכם לשקול להוסיף פנסי נייר למבנה. פנסי נייר זולים יותר וזמינים בשוק. קחו כמה פנסי נייר ועצבו את הפרגולה שלכם כדי להעניק לה מראה אלגנטי ותוסס.

4. צמחים על הפרגולה

אמנם כבר הזכרנו שאפשר להשתמש בעציצים לעיצוב הפרגולה, אך ניתן לעצב אותה בעזרת צמחים בלבד. ישנם כל כך הרבה סוגים של צמחים – רוזמרין, בוגנוויליה, צמחי עכביש וכו' – הדורשים מינימום טיפול והשקעה. הם גם צומחים מהר יותר ויכולים לכסות בקלות את כל אורכה של הפרגולה – אם הם נטועים למרגלות המבנה. הם יעניקו מראה רענן ויפה למבנה שלכם. לכן, אם אתם לא רוצים לנסות אפשרויות אחרות, אתם יכולים בקלות ללכת רק על הצמחים.

5. פרגולה לצד הבריכה

מרחב מוצל ליד הבריכה הוא ברכה. אחרי שחייה ארוכה בבריכה, כולנו אוהבים לשבת מתחת לצל ולייבש את עצמנו לפני שאנחנו נכנסים לבית. לפרגולה ליד הבריכה אין צורך בפריט דקורטיבי חיצוני כדי להעצים את מראה המבנה.

סיכום

נצלו את רוב הרעיונות היצירתיים ששיתפנו במאמר כדי להפוך את הפרגולה שלכם למושכת יותר מבחינה ויזואלית.

ניתן גם לשלב שמשיות לגינה כדי לספק צל נוסף.

דילוג לתוכן