האמריקאים מקיימים פחות סקס

הפעילות המינית ברחבי אמריקה צנחה בשנים האחרונות.

 

בשנת 2014, מבוגרים בארה"ב קיימו יחסי מין 53 פעמים בשנה, כלומר תשע פעמים פחות בשנה מהממוצע בין 1989 ל -1994, על פי מחקר חדש. והחוקרים גילו כי ההאטה המינית מתרחשת בכל גילאים שונים, אזורים גיאוגרפיים, גזעים, רמות השכלה ומגדרים.

 

כותבי המחקר מצאו כי הירידות המיניות החריפות ביותר לאורך זמן התרחשו בקרב אנשים נשואים, אנשים בשנות ה -50 לחייהם, אנשים עם ילדים בגילאי 6 עד 12, אנשים עם תואר אקדמי ואנשים שלא ראו סרט פורנוגרפי בשנה האחרונה. 

 

החוקרים בדקו נתונים של כ- 26,000 מבוגרים בארה"ב בכל קבוצות הגיל, במשך 25 שנה, בין השנים 1989 ל 2014.

 

המחקר שלל שאלות מתמשכות ממחקרים קודמים בנוגע לאופן שבו שימוש בפורנוגרפיה, שעות עבודה ארוכות יותר או שימוש בצעצועי מין עשוי להשפיע על הפעילות המינית של אנשים: יותר עבודה ויותר פורנו פירושו בדרך כלל יותר סקס, כך מצאו המחברים.

 

במקום זאת, שני גורמים הופיעו כהסברים הסבירים ביותר לשפל המיני הנרחב של האמריקאים.

 

מערכת יחסים או לא?

מספר האנשים בארה"ב שאינם במערכות יחסים עלה. לפי הערכות, 64 אחוז מהאמריקאים בגילאי 18 עד 29 לא גרו עם בן זוג בשנת 2014, לעומת 48 אחוזים בשנת 2005. ואנשים ללא שותפים קבועים בדרך כלל מקיימים פחות יחסי מין מאשר אלו עם לחיצה קבועה, כותבת המחקר רין שרמן, אמר פרופסור חבר לפסיכולוגיה באוניברסיטת פלורידה אטלנטיק.

 

"אנשים ללא שותפים מקיימים יחסי מין בתדירות נמוכה יותר – כמחצית התדירות בהשוואה לאנשים שותפים – לאורך תקופת הזמן בה הסתכלנו ובכל קבוצות הגיל," אמר שרמן.

 

כך שכאשר אחוז האנשים הלא-שותפים באוכלוסייה הכללית גדל, זה לא מפתיע לראות ירידה בכמות יחסי המין הכוללת, הוא אמר.

 

עם זאת, המחקר גילה גם כי אנשים במערכות יחסים מקיימים גם פחות יחסי מין מאשר לקבוצה ההיא שקיימה בעבר. בשנת 2014 אנשים עם שותפים קבועים קיימו יחסי מין כ- 55 פעמים, בממוצע, לעומת 73 פעמים בממוצע בשנת 1990, כך גילו המדענים. 

 

"לאנשים שותפים תמיד היה יתרון בתדירות המין על פני אנשים שאינם שותפים, והיתרון הזה הולך ומצטמצם", אמר שרמן. "זה היה דבר שלא צפינו, ואין לנו תשובות נהדרות למה זה המקרה."

דילוג לתוכן