יום בחייו של שף

אם אתם חושבים שחייו של שף מלאים בבישול יום-יום, אתם עלולים להיות מופתעים לדעת איך נראה יום טיפוסי שלו. למרות שאדם שמחזיק בתואר המשרה "טבח" כנראה מבלה את רוב היום פשוט בבישול, חייו של שף כוללים הרבה יותר מהאמנויות הקולינריות. תלוי איפה הוא עובד, שף יכול בקלות להיות מנהל כוח אדם במשרה חלקית, איש עסקים, מומחה יחסי ציבור ורכז אירועים מיוחדים.

 

המומחים של שפ'ס מביאים אליכם את סדר היום של שף:

 

מוקדם בבוקר

לאחר שהגיע לראשונה למסעדה, שף צריך להתחיל מייד לרשום מלאי של כל המזון והמשקאות. משלוחי תוצרת מגיעים לעיתים קרובות בבוקר, ואחריותו של השף לוודא שכל הפירות והירקות טריים. כמו כן, על השף לבדוק את שאר המלאי כדי לוודא שכל המזון, המשקאות והתבלינים משמשים לפני תאריך התפוגה.

 

אמצע הבוקר

צוות המטבח בדרך כלל מתחיל להגיע זמן קצר לאחר שהשף מגיע. זה הזמן שבו העבודה צריכה להתחיל על כל המנות שלוקח זמן רב יותר לבשל אותן או שניתן להכין אותן מראש, כמו מרקים או קינוחים. מכיוון ששף הוא בדרך כלל גם המפקח על כל העובדים שעובדים במטבח, הוא גם צריך לוודא שכל עובד מגיע בזמן. אם אין לו צוות עובדים, השף צריך להתחיל מיד לארגן עובדים נוספים כדי למלא את החסר במידת האפשר.

 

צהריים

קהל של ארוחות הצהריים מתחיל להגיע בסביבות השעה 11:30, ואז יש להקדיש את מלוא תשומת הלב של השף לביצועיו של הצוות שלו במטבח. ייתכן שיהיה צורך בשף כדי לספק ייעוץ או הדרכה לאנשי הצוות. לא פחות מקובל זה כשהשף נכנס פנימה ועוזר בכל אזור במטבח שזקוק לכך.

 

שעות אחר הצהריים המוקדמות

לאחר סיום העומס של ארוחת הצהריים, לשף ולצוות העובדים שלו יש זמן לקחת הפסקת צהריים בעצמם. אנשי מטבח בדרך כלל נשארים במסעדה ואוכלים יחד את ארוחת הצהריים שלהם, ולעתים קרובות הם מדגימים תוספות חדשות לתפריט. זה גם הזמן ביום שבו בדרך כלל מפיצי המשקאות מבצעים משלוחים. באחריותו של השף לוודא שהמשלוח כולל בדיוק את אותם פריטים שהוזמנו, בכמויות הראויות.

 

אחר הצהריים

השף מפקח על צוות המטבח שלו בזמן שזה מתכונן לקהל שמגיע לארוחות הערב. זה כרוך לעיתים קרובות בייצור רטבים, קיצוץ ופריסת ירקות והתחלת הבישול כל הבשרים שהכנתם לוקחת זמן רב, כמו צלייה או עוף אפוי.

 

ערב מוקדם

קהל ארוחות הערב מגיע בשעות הערב המוקדמות, וזה לרוב הזמן העמוס ביותר ביום. בדרך כלל החל מהשעה שש בערב. הבלגן של ארוחות הערב נמשך עד תשע או עשר באותו לילה והוא כרוך בפעילות רבה במטבח. על כל זה השף צריך לפקח. ניתן להשוות בין חובותיו של שף בזמן זה ביום למנצח המוביל תזמורת.

 

שעת לילה מאוחרת

בזמן שעובדי המטבח מנקים, השף לוקח את הזמן לתכנן ולעיין בתפריט שלו למחר. עכשיו זה הזמן לרוב להצבת משקאות ולהפקת הזמנות ליום שלאחר מכן.

דילוג לתוכן