4 טיפים לקניה בטוחה וחכמה יותר באינטרנט

מעל 69 אחוזים מהמבוגרים בארה"ב מבצעים רכישה אחת באינטרנט לפחות פעם בחודש, ויש לכך שלל סיבות טובות, כידוע לכולנו. כלקוחות, אנחנו יכולים לגלוש ולצפות במלאי של חנות שלמה מבלי לעשות צעד אחד לכיוון החנות הפיזית, שלא לדבר על כך שסביר להניח שנקבל מחירים טובים יותר.

הקניות באינטרנט הן נוחות (וגם כיפיות), אבל הן גם יכולות להיות מסוכנות. מדוע? כשאנחנו עושים רכישה מקוונת, אנו למעשה חושפים את עצמנו להונאות כמו גניבת זהות או פריצה לחשבונות אישיים. אבל אל דאגה, זה לא אומר שאתם צריכים להפסיק את הטיפול הקמעונאי המקוון.

לפניכם 4 טיפים שיעזרו לכם לבצע קניות מקוונות בצורה בטוחה וחכמה יותר:

 

1. היו חשדניים לגבי קישורים שמגיעים אליכם למייל:

האם ידעתם שבכל שתי שניות, מישהו בעולם הופך לקורבן של הונאת זהות? הונאת זהות יכולה להתרחש כאשר וירוסים עלולים להישלח אליכם באמצעות מייל, קישור טקסטואלי או דפדפן לא מאובטח. הונאת זהות יכולה לקרות לכל אדם בכל מקום, והסוחטים יכולים לדרוש כמה אלפים או כמה מאות אלפי דולרים, מה שיכול לגרום למצב כלכלי שיהיה קשה להתאושש ממנו.

היזהרו לפני כל לחיצה על קישור שנשלח אליכם. כיצד עושים זאת בצורה טובה?

• מי השולח? האם זה מישהו שאתם מכירים? זה לא מבטיח שהמייל בטוח, אבל חשוב לבדוק את זה כצעד ראשון.

• העבירו את העכבר מעל הקישור כדי לראות מה כתובת האתר שאליו הוא מפנה, במידה שהקישור אינו מועתק ישירות, אלא מוסתר על ידי כפתור, כמו "לחץ כאן".

• אם אתם באמת לא בטוחים אם המייל נקי מוירוסים, השתמשו בסורק קישורים, כמו URLVoid.

 

2. חפשו את סימן ה-SSL:

שיטת ההצפנה SSL (ראשי תיבות שפירושן security sockets layer), מוסיפה לכל אתר אינטרנט שכבה נוספת של הגנה ואבטחה עבור קהל הלקוחות שלו. על פי PCMag.com, ה-SSL הוא אחד מאמצעי האבטחה המינימליים הנחוצים לאבטחת אתרים, לכן אם אתם גולשים באתר כלשהו ואינכם רואים את ראשי התיבות הללו – אל תבצעו בו רכישה.

כדי לראות אם לאתר שבו אתם נמצאים יש הצפנת SSL, חפשו אחר אייקון של מנעול קטן ליד כתובת האתר בדפדפן שלכם. מנעול זה פירושו שישנה ההצפנה, ומכאן שהוא בטוח לשימוש.

 

3. עשו שיעורי בית בכל הנוגע למותגים חדשים:

מוניטין חשוב כשמדובר בקניות באינטרנט, אבל זה לא אומר שאתם צריכים להיצמד למותגים גדולים תמיד כדי להיות בטוחים. למרבה המזל, קל יחסית לקבל מידע לגבי חנות מקוונת והמוניטין  שלה.

הנה כמה עצות פשוטות איך לעשות את זה:

• חפשו המלצות מקוונות על החנות. אם הן שליליות באופן כללי, בדקו מחדש אם אתם רוצים לבצע שם רכישה.

• חפשו אחר ראשי התיבות SSL, כפי שמופיע למעלה.

• שאלו חברים אם הם אי פעם קנו משהו בעבר מהקמעונאי שאתם בודקים לגביו. אם כן, מה היה הניסיון שלהם?

 

4. המידע האישי שלכם צריך להישאר אישי:

אתר האינטרנט שאתם גולשים בו אינו צריך לדעת את כל המידע האישי שלכם. היו זהירים לגבי איזה מידע האתר מבקש מכם, ותנו רק את המידע ההכרחי עבור העסקה הספציפית שאתם מעוניינים לבצע.

אם אתר האינטרנט מבקש מידע נוסף מעבר למה שהוא צריך כדי להשלים את העסקה, בטלו מיד את הרכישה וחפשו אתר בטוח יותר.

 

עכשיו, כשאתם יודעים קצת יותר על הדרכים שבהן כדאי להתנהל כשמבצעים רכישות מקוונות, תוכלו בהחלט להרגיש בטוחים ונינוחים יותר לגבי הקניה הבאה שלכם. אבל מה שעוד יותר נחמד הוא שאתם יכולים ליישם את הטיפים החשובים הללו עוד היום!

דילוג לתוכן